Trinkelių klojimo technologija

 

 

Trinkelių klojimo technologija

Trinkelių klojimo etapai:

1. Pirmiausia, atvažiavę pas užsakovą, mes išsiaiškiname jo pageidavimus, patariame, kaip būtų geriau visa tai įgyvendinti. Grožį visada deriname su praktiškumu.

2. Kontūrų bei aukščių nustatymas. Žinodami užsakovo pageidavimus, pasižymime kontūrus bei įvertinę aplinką, niveliuojame aukščius. Kadangi aukščiai turi būti ypač tikslūs, šiam darbui naudojame nivelyrą. Įvertiname kokio nuolydžio reiktų individualiai vietai ir kokios yra galimybės. Jeigu namas stovi dauboje ir nuolydis eina į namą, tada rekomenduojame dėtis trapus, kad lyjant vanduo subėgtų į juos ir nepasiektų namo pamatų.

3. Kasdami įvertiname koks gruntas yra apačioje, ar tai molis, ar augalinis gruntas, ar priesmėlis. Tada įvertiname kokiu gyliu reikia kasti. Kasant stebime jau anksčiau kasinėtas vietas, jei tokių yra ir jei randamas sujudintas gruntas (pvz. nesenai buvo kastos dujos, kanalizacija, elektros įvadai), jį pašaliname ir užpilame smėliu, po to labai gerai  sutankiname. Palankiausiai randamas gruntas yra priesmėlis. Jei randamas toks gruntas, tada nuo būsimo paviršiaus užtenka nukasti 40-45 cm. Tačiau tai pasitaiko gana retai. Jeigu randamas molis – gruntas nuimamas nuo 50-60 cm. Dar pasitaiko tarmiškai vadinamas „lavūnas“. Tada būtinai prieš pilant sekančius pasluoksnius dugną reikia  padengti geotekstilės audiniu, kuris veikia kaip armuojamasis tinklas.

4. Pasluoksnių pylimas bei jų tankinimas:

5. Rašto parinkimas, klojimo pradžia. Raštas parenkamas pagal užsakovo pageidavimus. Mes patariame koks raštas yra geriausias, pvz.: ant važiuojamosios dalies rekomenduojama, kad trinkelės persirištų. Mes pateikiame trinkelių rašto pavyzdžių, o klientas išsirenka labiausiai patikusį. Prieš pradedant kloti trinkeles, sutikrinami namo kampai ir pasirenkamas optimaliausias variantas nuo kur būtų galima pradėti.